WBS Organizer


WBS Organizer eklentisi ile Oracle Primavera P6 ve MS Project'te hazırlanmış projelerinizi Microsoft Excel üzerinde daha görsel ve gruplu hale getirmek artık çok kolay!

  • WBS Organizer Akim Muhendislik
  • WBS grupla AKIM MÜHENDİSLİK
  • Primavera P6 dan Excel'e kopyala yapıştır
  • Yazılım: WBS Organizer
  • Sürüm: 1.0
  • Dil Seçenekleri:
  • Türkçe / İngilizce
Bilgi Al

WBS Organizer Nedir?

Oracle Primavera P6 veya Microsoft Project yazılımları ile oluşturduğunuz projelerinizi; Kopyala/Yapıştır metodu ile Microsoft Excel ürününe taşıdığınızda, işlevsiz düz bir metin olarak gelir. WBS Organizer bu noktada Hiyerarşi düzenine göre saniyeler içinde gruplandırma ve renklendirme işlemini yaparak, Primavera P6 veya MS Project yazılımındaki proje görünümünün aynısını Microsoft Excel üzerine taşıyabilmektedir.

WBS Organizer sayesinde, Primavera P6 ile oluşturulmuş bir projenin aktivite tablosunu, kaynak dağılımı tablosunu veya kullanıcı tarafından özel gruplanmış ve sıralanmış WBS düzenini, hiyerarşi yapısını koruyarak, gruplandırma ve renklendirme yapabilecektir. Bu sayede projenizi Excel üzerinde net bir şekilde görerek, raporlamalardaki işlevselliği artırabilir, iş programı inceleme konforunu artırabilir, Primavera P6'dan Microsoft Excel formatında Export edilmiş projeniz için, WBS Organizer kullanarak gruplandırma ve renklendirme yapılmış projenizden güncelleme adımlarında, aktivitelerinizi, ilgili WBS'in hangi düzey içerisinde yer aldığını net bir şekilde görerek ve gruplandırma özelliği sayesinde kullanılmayan WBS ve kendisine bağlı aktivitelerinizi kapatarak, projelerinizde öne çıkarılmak istenen WBS veya aktivitelerinizi bir özet tablo şeklinde Microsoft Excel aracılığı ile sunabilmenize olanak sağlar.

WBS Organizer Nasıl Çalışır?

WBS Organizer, Microsoft Excel eklentisi olarak çalışmaktadır. Kurulum tamamlandığında Microsoft Excel Giriş Sekmesi (Home) altında görünecektir. Basit bir kullanım sağlayan WBS Organizer, Yapılandır, Sıfırla ve Hakkında menülerinden oluşmaktadır. "Yapılandır" menüsünde, Microsoft Excel'den Kopyala/Yapıştır metoduyla almış olduğunuz ham projenizi yapılandıracaktır. "Sıfırla" menüsünden yapılandırılmış iş programınızı tekrar eski haline getirecektir.

WBS Organizer eklentisi, tek bir PC lisansına bağlı olarak çalışmaktadır. Satın alınan lisansın herhangi bir süre kısıtı yoktur. Bir defa alınmış etkinleştirme kodunu ömür boyu kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.