PRM yazılım ve ürünleri

Project Risk Management PRM - Primavera Risk Management ile Risk Yönetimi

  • Tip: Onsite / Open
  • Süre: 3 Gün
Bilgi Al

PRM (Proje Risk Management) teknikleriyle projelerinizdeki riskleri değerlendirin.

En basit olarak açıklamak gerekirse; belirsizlik, bir olay hakkında elimizdeki verilerden çıkaracağımız sonucun güvenilirliğini azaltan bir bilgi eksikliğidir. PRM Project Risk Management kavramı, belirsizliklerin bütün projelerin içinde var olmasından doğar. Gerçekleşmesi halinde projeyi kapsam, süre, maliyet veya kalite yönünden olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilen belirsiz ortam şartlarına ve olaylara proje riskleri denir. Proje risklerinin yönetilmesi için bu alanda ayrıca bir çalışma yapılması gerekir. PRM yani Project Risk Management projede sürprizlerle karşılaşmamak için çok önemlidir. Hatta PRM sürecinin de ayrıca projelerde planlanması ve ne kadar zaman harcanacağının belirlenmesi gereklidir.

PRM yazılımları (Project Risk Management programları) ile projeler çok daha başarılı oluyor

Bilinen riskler önceden tespit ve analiz edilebilen, gerçekleşmesi halinde karşılık verilmesi mümkün olan risklerdir. Bilinmeyen riskler ise önceden tespit edilmesi ve önlem alınması mümkün olmayan risklerdir. Projelere olumsuz etkisi olan risklerin gerçekleşmesi halinde, bu durum çözülmesi gereken bir sorun veya mesele olarak kabul edilir. Yapılan istatistik ve araştırma sonuçlarına göre, olumsuz etkileri olan risklerin yani tehditlerin yaklaşık olarak %90’ı PRM sürecinde yani Project Risk Management çalışmalarıyla belirlenip tedbir alınarak elimine edilebiliyor. Eğer sizde böyle yapabilseydiniz hem projeniz hem de müşterileriniz için çok daha iyi olmaz mıydı? Project Risk Management PRM yazılım ve ürünleri hakkında detaylı bilgi ve hizmetlerimiz için bizi arayın.

PRM yazılım ve ürünleri (Project Risk Management Software) Oracle Primavera Risk Analysis

PRM yazılımı alanında lider Oracle Primavera ailesi üyesi olan PRA Project Risk Analysis Pertmaster çözümü, projelerdeki riskleri başarıyla yönetmenizi sağlıyor. Aynı zamanda Oracle Primavera yazılımları içindeki diğer proje yönetim ve planlama yazılımlarıyla da tam bir bütünlük sağlıyor. Elinizdeki Primavera P6 Project Management ile oluşturulmuş bir proje planını, Primavera Risk Analysis yazılımı içine aktarmak ve PRM proje risk yönetimi süreçlerini uygulamak çok kolaydır.

PRM Project Risk Management yazılım çözümleri ve eğitim hizmetlerimizi inceleyin.

Primavera Türkiye Yetkilisi AKIM MÜHENDİSLİK olarak, Oracle Primavera ürün ailesi uzmanlığımızı ve desteğimizi, eski adıyla Pertmaster olarak da bilinen Oracle Primavera Risk Analizi (PRA) yazılımı ve Project Risk Management üzerinde de sürdürüyoruz. Pertmaster Primavera Risk Analysis ile Proje Risk Yönetimi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle size yardımcı olabiliriz.

Primavera Risk Analysis (PRA) ile Risk Yönetimi Temel eğitimi, katılımcılara eski adıyla Pertmaster olarak da bilinen Primavera Risk Analizi çözümü ile risk yönetiminin temel kavramlarını üç gün içinde uygulamalı olarak öğrenirler. Ayrıntılı eğitim içeriklerini indirmek için lütfen tıklayın: Türkçe veya English

Bu kursa katılanlar, özel risk modelleme teknikleri üzerinde projeye risk olayları ve belirsizlikleri tanımlamayı öğrenirler. Üç nokta tahminleme, Monte Carlo simulasyon’u, risk analizi çalıştırma ve riskleri indirgeme üzerine uygulamalı örnekler yaparlar.